У психлікарні на Вінниччині не забезпечують належної охорони пацієнтів

У Вінницькій обласній психіатричній лікарні №2, де мають лікуватися особи з психічними розладами, які вчинили кримінальне правопорушення і щодо яких застосовані примусові заходи медичного характеру, не забезпечують належної охорони пацієнтів.

Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту до психлікарні, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

У спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги мають бути відділення із суворим, посиленим і загальним наглядом, зазначається в повідомленні. Наразі в лікарні є два відділення з посиленим і загальним наглядом, однак навіть їх не облаштовано відповідно до нових правил застосування примусових заходів медичного характеру, які погоджені з міжнародними стандартами.

Тому є потреба в невідкладному забезпеченні належного фінансування лікарні, щоб обладнати систему охорони, покращити умови для лікування і реабілітації пацієнтів зазначеної категорії. Лише тоді зникне необхідність скеровувати людей до лікарні з посиленим наглядом в місто Дніпро. Пацієнти залишатимуться в регіоні і, відповідно, зберігатимуться родинні зв’язки.

Окрім того, монітори рекомендували працівникам психлікарні забезпечити пацієнтам безперешкодний доступ до води, а також до санвузла у відділенні з посиленим наглядом, до особистих продуктів після вечері, дозволити перебувати вдень у палатах, удосконалити реабілітаційні заходи тощо.

Звіт з рекомендаціями за результатами візиту буде надіслано до Міністерства охорони здоров'я України та Вінницької обласної держаної адміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: НПМ психіатрія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини