У психоневрологічному інтернаті на Житомирщині запровадили тюремні порядки

Дата: 13 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Адміністрація Нороборівського психоневрологічного інтернату (Житомирська область) запровадила для підопічних справжні тюремні порядки.

Це виявила моніторингова група Національного превентивного механізму (НПМ) у ході візиту без попередження.

Керівник інтернату забороняє підопічним палити, крім тих, які працюють у підсобному господарстві. Чоловіки змушені віддавати персоналу продукти, щоби отримати цигарки. Монітори також виявили, що адміністрація направляє до спеціального відділення людей, які спробували втекти, вчинили бійку або не послухалися персоналу. Виходити за межі відділення підопічним заборонено.

Протягом дня чоловіки нічим не зайняті, тому між ними трапляються бійки.

“Допоможіть нам вибратися з цієї тюрми”, – весь час просили підопічні цього відділення.

Директор інтернату є опікуном 58 недієздатних, однак він лише отримує їхні кошти, але не забезпечує їхні потреби. Персонал водить недієздатних до магазину, який належить сину директора, де їм видається товар. Ціни у ньому явно завищені: наприклад, 1 кг цукру коштує 20 гривень. При цьому на товарах немає цінників, а жителям інтернату не видають чеків.

Витрати працівники фіксують в окремих журналах. Директор не зміг показати залишок особистих коштів підопічних, що мають становити майже 72,5 тисячі гривень.

Директор, колишній голова колгоспу, попрацювавши 20 років керівником інтернату, жодного разу не проходив навчання з надання психіатричної допомоги. Лікар-психіатр, який є єдиним психіатром у районі, і за сумісництвом працює в інтернаті, не знає про зміни у законодавстві щодо психіатрії. Відповідно, середній і молодший медперсонал також не проходить навчання.

Моніторингова група стала свідком психічного збудження в одного з підопічних. Санітар, який доглядає за 26 людьми у закритому закладі, намагався вгамувати чоловіка, зафіксувавши його на ліжку, з якого попередньо зняли білизну та матрац. Тільки на вимогу моніторів персонал викликав лікаря, який оглянув підопічного.

Монітори переконані – один працівник фізично не може надати якісно та вчасно допомогу стільком людям у стані збудження.

При цьому керівник матеріально не підтримує санітарів та медсестер, які безпосередньо працюють із особами з психічними розладами. Це засвідчує аналіз документації з преміювання: декому з молодшого та середнього медичного персоналу премія надавалась у розмірі 500 грн, тоді як головному бухгалтеру – 1 500 грн, електрику – 1 257 грн, кочегару – 1 000 грн.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter