У Росії можуть заблокувати діяльність "небажаних" організацій

В неурядових організаціях, які російська влада вважатиме "небажаними", проводитимуть перевірки, їх діяльність може бути заблокована, а рахунки заморожені.

Як пише російський "Інтерфакс", Міністерство юстиції РФ розмістило на своєму сайті реєстр небажаних організацій, проте поки він не містить жодного запису.

На засіданні Ради Федерації голова комітету з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що необхідно провести перевірку таких організацій, для чого в Мін'юст і Генпрокуратуру буде спрямовано відповідне звернення. Він також назвав деякі організації, які, на його думку, впливають на російське суспільство і намагаються встановити зовнішній контроль за ситуацією в країні.

"Це Фонд Сороса, Фонд національної підтримки демократії, Фонд Мак-Артура, Національний демократичний інститут та багато інших", - додав Косачев.

23 травня стало відомо, що підписано закон про небажані в Росії іноземні та міжнародні організації. Згідно з документом, небажаною може бути визнана діяльність іноземної або міжнародної неурядової організації, що становить загрозу основам конституційного ладу Росії, обороноздатності країни чи безпеці держави.

Російське видання "Медуза" в своєму аналізі наслідків прийняття закону про небажані організації зазначає наступне: "Дочірні відділення закриють, рахунки заморозять, а керівників і співробітників може чекати адміністративна і кримінальна відповідальність. Це безпрецедентний за своєю жорсткістю законопроект - рішення про заборону на діяльність організацій збираютьсяприймати без будь-якого суду".

Раніше в РФ було створено так званий список "іноземних агентів", тобто некомерційних організацій, що фінансуються з-за кордону і займаються політичною діяльністю. До списку увійшли 69 організацій, серед них - Фонд "Династія", правозахисний центр "Меморіал", "Солдатські матері Санкт-Петербурга", Благодійний фонд допомоги біженцям і вимушеним переселенцям "Громадське сприяння", "Комітет проти тортур" та інші. Організації потрапляють до списку в результаті проведення перевірок, за відмову добровільно реєструватися їх очікують великі штрафи і призупинення діяльності на півроку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: небажана організація Генпрокуратура РФ закон заборона іноземний агент перевірка неурядова організація
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини