У Росії планують заборонити VPN-сервіси, що допомагають обходити блокування сайтів

Держдума Росії у зв'язку з блокуванням месенджера Telegram проаналізує необхідність законодавчо виключити використання VPN-сервісів.

Про це повідомляє "РИА Новости" з посиланням на заступника голови комітету Держдуми Росії з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Володимира Крупенникова.

 

"Роскомнагляд ще не стикався з блокуванням такого масштабу. Зараз ми подивимося, чи буде потрібно вживати додаткових законодавчих заходів, щоб виключити використання VPN, відповідно, будемо думати, як це зробити", – сказав Крупенников.

Раніше один із найпопулярніших VPN-сервісів Opera VPN оголосив про припинення своєї роботи з 30 квітня.

13 квітня у Росії суддя Таганського суду Москви Юлія Смоліна задовольнила позов Роскомнагляду й постановила заблокувати месенджер Telegram на території Росії. Очікується, що блокування месенджера розпочнеться в понеділок, 16 квітня.

12 квітня в Amnesty International заявили, що, блокуючи месенджер Telegram, російська влада обмежує свободу вираження поглядів в інтернеті.

Наприкінці березня компанія Telegram направила скаргу до Європейського суду з прав людини. Вона стосувалася рішення про штраф, яке ухвалив Міщанський суд Москви за відмову надати ФСБ ключі шифрування.

У 2016 році до російського закону "Про протидію тероризму" були внесені зміни, які передбачали зобов’язати "організаторів поширення інформації" в інтернеті надавати ключі для декодування повідомлень користувачів.

У червні 2017 року голова Роскомнагляду Олександр Жаров пригрозив заблокувати Telegram за неподання відомостей про компанію для включення їх до реєстру організаторів поширення інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: свобода слова Росія цензура блокування
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини