У Росії відхилили законопроект про право затриманого на телефонний дзвінок

Дата: 25 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Адвокати відзначають, що на практиці повідомлення родичів залежить від волі слідчого, що створює ризик зловживань.

Як пише РБК, до Держдуми надійшов негативний відгук уряду на законопроект про право затриманого на одну телефонну розмову з рідними і близькими не пізніше трьох годин з моменту затримання.

Відповідні зміни до ст. 96 Кримінально-процесуального кодексу в квітні внесла група депутатів.

У відгуку уряду зазначено, що законопроект не уточнює термін, за який підозрюваний має постати перед дізнавачем або слідчим після свого затримання. Також йдеться про те, що, отримавши право на дзвінок, підозрюваний нібито може розкрити якісь відомості про попереднє розслідування.

Адвокати відзначають, що на практиці повідомлення родичів залежить від волі слідчого, що створює ризик зловживань. Експерти впевнені, що ініціатива депутатів могла б забезпечити явку захисника затриманого, а також попереджати тортури.

Голова комітету із законодавства Павло Крашенінніков повідомив виданню, що буде відстоювати свій законопроект і пропонувати членам комітету його підтримати.

Нагадаємо, подібну ініціативу вносили до Держдуми в листопаді 2013 року – пропонувалося дати затриманому право повідомити родичів протягом двох годин, розмова повинна тривати не менше п’яти хвилин, протокол про затримання підозрюваного повинен складатися обов’язково в присутності адвоката. Тоді уряд розкритикував поправки, що стосуються телефонного дзвінка, висловивши ті ж зауваження, що і зараз.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter