У Росії заблокували Telegram

У Росії суддя Таганського суду Москви Юлія Смоліна задовольнила позов Роскомнагляду й постановила заблокувати месенджер Telegram на території Росії.

Про це повідомляє Meduza.

Смоліна дозволила почати блокування негайно.

Представників Telegram на засіданні 13 квітня не було, оскільки розробник месенджера Павло Дуров заборонив юристам брати участь у "відвертому фарсі". Проте адвокати відправили до суду клопотання з проханням перенести засідання, яке відхилили.

Розгляд позову по суті тривав 20 хвилин.

12 квітня в Amnesty International заявили, що, блокуючи месенджер Telegram, російська влада обмежує свободу вираження поглядів в інтернеті.

Наприкінці березня компанія Telegram направила скаргу до Європейського суду з прав людини. Вона стосувалася рішення про штраф, яке ухвалив Міщанський суд Москви за відмову надати ФСБ ключі шифрування. Як відомо, Роскомнагляд погрожує заблокувати Telegram, якщо месенджер не надасть ключі для декодування повідомлень користувачів.

У 2016 році до російського закону "Про протидію тероризму" були внесені зміни, які передбачали зобов’язати "організаторів поширення інформації" в інтернеті надавати ключі для декодування повідомлень користувачів.

У червні 2017 року голова Роскомнагляду Олександр Жаров пригрозив заблокувати Telegram за неподання відомостей про компанію для включення їх до реєстру організаторів поширення інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: суд свобода слова Росія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини