У Самборі правоохоронці врятували 15-річну дівчину з групи смерті “Синій кит”

Дата: 24 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

У райцентрі Самбір на Львівщині працівники поліції допомогли 15-річній студентці місцевого коледжу вийти з групи смерті “Синій кит”.

Як розповіла Центру інформації про права людини старший інспектор ювенальної превенції Самбірського відділу патрульної поліції Галина Андрощук, до правоохоронців звернулась 15-річна дівчина, яка була учасницею групи смерті. Дівчина розповіла, що з цікавості зареєструвалася у соціальній мережі ВКонтакті у квесті “Синій кит”. До неї зателефонував чоловік, який назвався  виконавцем гри,  і поставив ряд завдань, які вона повинна була виконати. Спершу дівчина не сприймала “забавку” серйозно, але, коли надійшло чергове завдання – намалювати на руці і вирізати лезом зображення кита, злякалася і намагалася уникнути виконання подальших вказівок організаторів гри. Однак дівчину не залишили у спокої і через повідомлення у соцмережі їй почали надходити погрози і вимоги виконувати нові завдання.

Налякана студентка звернулася до поліції.

Після того, як з неповнолітньою попрацювали психологи, викладачі коледжу і батьки, вона  усвідомила всю небезпеку можливих наслідків смертельного квесту. За допомогою працівників поліції сторінку дівчини у мережі ВКонтакті було видалено, правоохоронці проводять заходи щодо встановлення причетних осіб, які погрожували неповнолітній і їх причетності до створення небезпечної гри.

За даним фактом 22 лютого відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 129 КК України (погроза вбивством), яка карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

Нагадаємо, правоохоронці останнім часом неодноразово звертались до батьків з проханням уберегти своїх дітей від гри “Синій кит”. Популярність серед підлітків цієї гри називають загрозливою, а саму гру смертельною.

“У гри багато назв: “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20″, але результат завжди однаковий – самогубство дитини. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов’язані із заподіянням собі шкоди”, – ідеться у заяві Черкаської прокуратури.

Окрім цього, діти почали долучатися до небезпечної гри під назвою “Зникни на 24 години”. Суть цієї гри в тому, що дитина повинна піти з дому та не давати про себе знати добу.

“В силу свого вікового розвитку діти можуть стати жертвами злочинів або ж бути втягнутими в злочинну діяльність, а також отримати тілесні ушкодження, несумісні з життям”, – кажуть правоохоронці. 

Правоохоронці просять батьків підвищити увагу до психологічного стану підлітків та не допустити їхньої участі у іграх.

Чиновники просять батьків перевіряти, чи є на тілі дитини порізи та малюнки, не дозволяти дітям постійно сидіти у соцмережах, натомість організовувати їм дозвілля.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter