У Криму суд розглядає апеляцію на арешт фігурантів "справи Веджіє Кашка" в закритому режимі

У Верховному суді Криму розглядають апеляційну скаргу на запобіжний захід фігурантам у "справі Веджіє Кашка", за якою у вимаганні звинувачують чотирьох активістів кримськотатарського руху.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

Підсудних до зали суду не доставили, їх присутність в процесі забезпечили за допомогою відеозв'язку. На екрані видно тільки трьох підсудних, за винятком Руслана Трубача. Родичів і слухачів відмовилися запускати до зали засідань. Пристав заявив, що засідання проходитиме в закритому режимі. Адвокати обіцяли подати клопотання про відкритість процесу.

При цьому в графіку судових засідань на офіційному сайті суду один з підозрюваних, Казім Аметов, вказаний як обвинувачений не у здирництві, як решта фігурантів цієї справи, а в терористичній діяльності.

Розглядатиме скаргу суддя Галина Редько, яка раніше під час продовження арешту одного з лідерів кримських татар Ахтему Чийгозу винесла судове рішення заднім числом. Адвокати заявили відвід судді Редько, після чого вона стала вимагати від них пред'явити підстави. Трьом із п'яти адвокатів суддя винесла зауваження із занесенням в протокол. Через 10 хвилин вона повернулася і відмовила в заявленому відводі, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

23 листопада 2017 року російські силовики затримали в Сімферополі групу кримських татар – Казіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи. Їх звинуватили у вимаганні у громадянина Туреччини. При затриманні російськими силовиками стало зле ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, жінка померла.

12 січня підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт фігурантів "справи Веджіє Кашка" на два місяці.

На початку лютого російський адвокат Микола Полозов заявив, що почав незалежне розслідування смерті ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка в Криму в 2017 році. За його словами, смерть Веджіє Кашка – "наслідок надмірного і непропорційного застосування до неї сили з боку тих російських силовиків, які проводили її незаконне затримання".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: суд Крим репресії в Криму Веджіє Кашка
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини