У СІЗО в Петербурзі українець потребує постійної медичної допомоги, однак йому не призначають лікування

Дата: 15 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

У  Санкт-Петербурзі в СІЗО вже півтора року перебуває громадянин України Володимир Гореліков. Йому, незважаючи на серйозні захворювання, не призначають лікування.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Чоловіка звинувачують за статтею 276 КК РФ (шпигунство) за злочин, який він нібито зробив у Криму ще  в 2011 році. Співробітники ФСБ 24 квітня 2016 року вивезли кримчанина з Севастополя до Петербурга в спеціальне СІЗО ФСБ, де він відтоді перебуває під вартою.

“У Горелікова ціла низка серйозних захворювань, тому він потребує постійної медичної допомоги та вживання спеціальних ліків. До арешту севастополець переніс операцію на серці та лікував рак нирки. Майже півроку його адвокати  вимагали проведення медичного обстеження. Однак російський суд вирішив, що виявлені у Горелікова злоякісні пухлини на третій клінічній стадії не входять до переліку захворювань, які перешкоджають утриманню під вартою”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією родичів, лікування в СІЗО йому не призначають. Ліки рідні Горелікова передають самі, доставка таких посилок періодично затримується.

14 грудня заарештований у Сімферополі кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджи потрапив до лікарні у вкрай важкому стані.

У червні цього року утримуваний в Росії український політв’язень Андрій Коломієць офіційно звертався до адміністрації колонії з проханням надати йому медичну допомогу.

Як відомо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, які забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон і. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.

Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріалів на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter