У Сокирянській колонії у засуджених, які працюють гірниками, немає спецодягу

У Сокирянській виправній колонії №67 у Чернівецькій області засуджені, які працюють на гірничій дільниці, не забезпечені спеціальним одягом та засобами захисту органів дихання.

Це засвідчила моніторингова група Національного превентивного механізму, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Також під час візиту в медичній частині установи монітори виявили ліки з простроченим терміном придатності. Крім того, норма площі в палатах значно менша встановленої і становить від 2,69 до 4,5 квадратних метрів замість передбачених законодавством 5 квадратних метрів.

Порушення норм площі також виявлено в більшості житлових приміщень дільниці карантину та відділень. Рівень освітлення в деяких гуртожитках не відповідає встановленим вимогам. Наприклад, у кімнаті виховної роботи одного з відділень він становить 5-31 люкс, що значно нижче норми.

Працівники їдальні з числа засуджених не мають медичних книжок встановленого зразка та не пройшли необхідних обстежень.

Моніторами виявлено порушення права на приватність: лазні для засуджених  не обладнані перегородками, а в більшості спальних приміщень ліжка розташовані дуже близько одне від одного, що не забезпечує наявності особистого простору.

Асортимент крамниці для засуджених на момент візиту складався з двох пар взуття, кепок, фуфайок та ікон. Продуктів харчування та предметів першої необхідності в наявності не було.

За результатами проведення моніторингового візиту в межах компетенції буде вжито відповідних заходів реагування, спрямованих на захист конституційних прав та свобод людини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: НПМ колонія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини