У справі про розстріл Хмельницького Майдану військова прокуратура втратила ключовий доказ

Слідство військової прокуратури Західного регіону загубило єдину непошкоджену гільзу з місця злочину з ознаками ідентифікації. За нею можна було визначити, хто і з якої зброї вбив мітингувальників біля Хмельницього управління СБУ 19 лютого 2014-го року.

Про це журналістам телеканалу ZIK повідомив начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Сергій Горбатюк

"Ми клопотали про призначення службового розслідування з цього приводу до Генерального прокурора. Його призначили, але для проведення в прокуратуру Західного регіону. Тобто саме до тих, хто й допустив втрату саме цього речового доказу", – розповів Сергій Горбатюк.

Він наголосив, що за версією військової прокуратури Західного регіону, перше вбивство здійснили не працівники СБУ, а мітингувальники.

"Попередні висновки, які слідчі військової прокуратури зробили – що начебто постріл здійснив хтось із протестувальників, який перебував у тому ж прибудованому приміщенні до приміщення СБУ. Це взагалі, на мою думку, на голову не налазить", – сказав прокурор.

Адвокат потерпілих Євгенія Закревська переконана, що військова прокуратура свідомо руйнувала розслідування.

Євгенія Закревська

"Їхня (військової прокуратури Західного регіону – ред.) мета була спотворити картину подій до того, що фактично стріляв хтось, хто забіг кудись в прибудову з боку майданівців, якісь невідомі особи, які не є Службою безпеки", – сказала вона.

Зазначимо, що підозрюваним у справі про розстріли біля УСБУ у Хмельницькій області був начальник управління Віктор Крайтор. Йому загрожувало до 10-ти років ув’язнення. Зараз у цій справі він — свідок. Військова прокуратура Західного регіону зняла з нього усі обвинувачення.

"Була справа про перевищення. Це охоплює частину тяжких наслідків. Це — і вбивства, в тому числі. Після цього її перекваліфікували в халатність. Термін розслідування халатності — півроку. Витримали весь термін, а в останній день терміну закрили провадження. Тобто навіть якщо зараз оскаржується і скасовується постанова про закриття провадження відносно конкретної особи, то в нас лишається один день терміну для розслідування", – пояснила Євгенія Закревська.

Наразі справу у військової прокуратури витребувало управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури. 

Начальник управління Сергій Горбатюк вважає, що слідство щодо "Хмельницького майдану" проводили упереджено і з порушенням вимог кримінально-процесуального кодексу.

"Замість об’єктивного розслідування через три роки ми отримуємо не просто розслідування з чистого аркушу, а розслідування з розбиранням завалів", — каже він.

Нагадаємо, 19 лютого 2014 року біля Управління Служби безпеки у Хмельницькій області під час пікету будівлі застрелили двох людей – 71-річну Людмилу Шеремет і 21-річного Дмитра Пагора. Ще четверо мітингарів – отримали вогнепальні поранення. Провину за скоєне тоді публічно взяв на себе голова управління Віктор Крайтор. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Євромайдан СБУ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини