У США затвердили текст резолюції щодо звільнення Савченко

У тексті резолюції йдеться про те, що українську льотчицю Надію Савченко захопили на українській території та незаконно передали Росії. Міжнародну спільноту закликали підтримувати зусилля щодо звільнення Савченко та інших осіб.

Як повідомляє "Укрінформ", Комітет у міжнародних справах Палати представників Конгресу США під час засідання в четвер затвердив текст резолюції щодо звільнення українського бойового пілота Надії Савченко.

"Надія Савченко - справжній герой України, її стійкість надихнула багато людей у країні, які борються за незалежну, демократичну та процвітаючу Україну", - зазначив під час слухань старший член Комітету у закордонних справах конгресмен Еліот Енгел.

В документе "Заклик про звільнення українського бойового пілота Надії Савченко, яка була захоплена військами РФ у східній Україні і незаконно утримується в російській в'язниці з липня 2014 року" наголошується, що "український бойовий пілот Надія Савченко, яка воювала добровольцем у батальйоні "Айдар", була захоплена на українській території, позбавлена права на справедливий судовий розгляд та була незаконно передана Російській Федерації, щоб постати перед судом (РФ - ред.) через необгрунтовані звинувачення в тероризмі".

Резолюція закликає уряд США, європейських союзників та міжнародну спільноту активно підтримувати зусилля щодо звільнення Надії Савченко та інших осіб, які незаконно утримуються в РФ. Документ буде спрямовано до Палати представників, і оскільки резолюція не містить контроверсійних положень, її остаточне прийняття очікується вже найближчим часом.

Нагадаємо, 22 квітня Верховна Рада закликала країни Євросоюзу та США запровадити персональні санкції проти осіб, причетних до викрадення та ув’язнення Надії Савченко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: США Надія Савченко звільнення резолюція Конгрес
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини