У сумському СІЗО порушують права ув’язнених

У ДУ "Сумський слідчий ізолятор" порушують умови тримання ув’язнених.

Це виявили працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Так, окремі камери установи перебувають у занедбаному стані, потребують ремонту та в них не дотримано норми площі для однієї взятої під варту особи. Ліжка розташовані впритул одне до одного, що порушує право на приватність.

Окрім того, практично в усіх приміщеннях для тримання в’язнів недостатньо природного та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою, а в багатьох камерах погана вентиляція повітря.

Потребують ремонту і приміщення збірного відділення, у яких попередньо розміщуються особи, які прибули до СІЗО. В окремих камерах несправні санвузли та відсутні вікна, через що в них немає свіжого повітря.

Проблеми є і з харчуванням ув’язнених. Моніторингова група виявила, що з початку жовтня в раціоні були відсутні свіжі овочі. На день візиту в установі не було цибулі й моркви та майже не лишилося картоплі.

Під час візиту встановлено грубі порушення права ув’язнених на охорону здоров’я та медичне забезпечення. У медичній частині відсутня ліцензія на провадження медичної практики. Водночас у шафах медичної частини виявлено упаковки протермінованих медичних препаратів, які не були обліковані відповідним чином.

За результатом моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування до відповідних міністерств та відомств.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: СІЗО НПМ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини