У вересні журналістам погрожували більше, ніж у серпні – моніторинг

Дата: 07 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

У вересні в Україні зафіксовано 8 випадків перешкоджань професійній діяльності журналістів та 5 фактів погроз працівникам медіа.

Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Для порівняння, у серпні було зафіксовано 10 перешкоджань та 3 погрози, у липні — 16 перешкоджань та 6 погроз.

Перешкоджали найчастіше цього місяця на Волині та в Києві. Так, на Волині журналістам забороняли вести зйомку засідань поліцейської кадрової комісії, у столиці невідомі забороняли зйомку з місця загибелі заступника адміністрації президента, намагаючись зламати камеру журналістам.

Погрожували журналістам під час фізичного контакту та через соцмережі. Зокрема, невідомі озброєні чоловіки погрожували журналістам програми “Схеми” в аеропорту “Київ” під час зйомок матеріалу про приватні літаки високопосадовців.

Крім того, у вересні ІМІ зафіксував 4 випадки обмеження доступу до інформації (у серпні — 5, у липні — 4). У доступі до інформації журналістам відмовляли комунальні підприємства та місцева влада.

Третій місяць поспіль ІМІ фіксує зменшення кількості випадків побиття журналістів. У вересні зафіксовано 2 випадки (серпень — 0, липень — 1, червень — 5, травень — 7).

Крім того, ІМІ зафіксував по одному випадку пошкодження майна журналіста, нападу на офіси ЗМІ та кібератаки. 

Загалом у вересні різні порушення свободи слова та прав журналістів експерти ІМІ зафіксували в 10 областях України. Лідером таких порушень став Київ, де зафіксовано загалом 7 випадків порушень, а також Львівщина та Волинь, де зафіксовано по три випадки.

Основними порушниками були пересічні та невідомі громадяни — 11 випадків, місцева влада — 6 випадків та депутати — 2. Також були зафіксовані випадки порушень зі сторони правоохоронців та представників судової влади.

З початку 2016 року ІМІ зафіксував 1 випадок убивства, 79 випадків перешкоджання, 26 випадків побиття і нападів на журналістів та 7 випадків цензури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter