У Замковій колонії на Хмельниччині бунтують в’язні

Протести засуджених проти умов утримання у Замковій колонії в Ізяславі на Хмельниччині, які почалися 22 січня, тривають донині. Частина протестувальників голодує, а частина вдалася до самоушкоджень.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За даними Харківської правозахисної групи, 31 січня декому з протестувальників рішенням суду призначили примусове годування. Зокрема, таке рішення щодо себе підтвердив засуджений Олег Михайлов.

"Сьогодні суд мені призначив примусове годування. Я не вживаю їжу. Призначили через те, що я втратив багато крові, коли перерізав собі вени. Причина тут одна – неправомірні дії з боку адміністрації, я тут не раз в наручниках у санчастині був прикутий. Це законно? Вчора тільки вийшов з ізолятора. Тут за будь-яку дрібницю пишуть папірці і садять в яму. Було таке, що я, коли з етапу приїжджав, мені кляп в рот засовували, проносили етапом, несли в санчастину", – сказав він.

Водночас, інший засуджений, Сергій Нечволодов, зауважив, що голодування ув’язнених відбуваються тут періодично і пов’язані з тим, що частина засуджених хоче взяти колонію під контроль.

Начальник колонії Олександр Новосядлов заявив, що йдеться про відмову від їжі, яка готується в колонії, і нібито засуджені їдять те, що їм передають у посилках.

Експерт "Харківської правозахисної групи" Андрій Діденко заявив Радіо Свобода, що не має точної інформації про кількість в’язнів, які протестують в Ізяславі, однак, за його даними, протистояння між засудженими й адміністрацією там відбувається постійно. Скарги в’язнів стосуються умов утримання, катування холодом та ставлення персоналу.

У грудні 2016 року четверо в’язнів Замкової виправної колонії, які утримувалися в штрафних приміщеннях, нанесли собі порізи на руках безпосередньо під час візиту моніторингової групи Національного превентивного механізму. Такий вчинок вони пояснили необхідністю привернути увагу до проблем їхнього утримання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: тортури НПМ колонія голодування
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини