У жіночій тюрмі в Грузії ув’язнених змушують повністю роздягатися під час обшуків

Понад сто жінок оголосили голодування в грузинській в’язниці №5 після висновку правозахисної організації "Центр прав людини" про постійне порушення прав жінок у цьому виправному закладі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

109 ув’язнених жінок в’язниці №5 підтвердили в неділю під час зустрічі з представником народного захисника Грузії, що мають намір продовжити голодування, розпочате 30 червня, на знак протесту проти порушення їхніх прав адміністрацією в’язниці. Жінки стверджують, що адміністрація грубо порушує їхні права, змушуючи повністю роздягатися під час обшуків.

Те, що ув’язнених дійсно змушували повністю роздягатися під час перевірок, підтвердила авторитетна правозахисна організація "Центр прав людини". Втім, за твердженням керівництва в’язниці, під час перевірок співробітники установи не порушували норм і правил поводження з ув’язненими.

У звіті також ідеться і про інші порушення, виявлені в установі: відсутність гарячої води та погані санітарно-гігієнічні умови в камерах.

Водночас, як повідомляє портал "Грузія Online" з посиланням на Міністерство пробації та виконання покарань Грузії, жінки-ув’язнені не згодні з висновками правозахисників, "вважають дані з опублікованого звіту образливими" та "вимагають публічних вибачень".

В’язниця №5 – одна з трьох жіночих виправних установ у Грузії. Там утримують жінок, засуджених за легкі злочини, а також за злочини середньої тяжкості.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: тюрма голодування Грузія пенітенціарна система
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини