Україна екстрадує біженців-мусульман за вигаданими звинуваченнями Росії – правозахисники

Активісти громадських і мусульманських організацій заявляють, що українські спецслужби заарештовують і готують екстрадицію за запитом Росії біженців-мусульман, яким висунуто вигадані звинувачення.

Про це повідомив один із засновників асоціації "Азан" Анвар Деркач на прес-конференції у понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, коли мова заходить про біженців-мусульман, "то спецслужби України починають взаємодіяти з російськими, незважаючи на стан війни".

"Конкретно – історія братів Аріфа Джабарова і Альберта Богатирьова. Альберт був затриманий в аеропорту Запоріжжя, звідки вилітав до Стамбула. У 2017 році він прилетів в Україну, одружився, і щоб завершити свої справи в Стамбулі, намагався вилетіти, але виявилося, що він у розшуку Інтерполу за запитом російських спецслужб", – розповів Деркач.

Він додав, що Альберт Богатирьов уже майже 9 місяців знаходиться під екстрадиційним арештом, чекає, поки Генпрокуратура завершить перевірку. Аріф Джабаров також перебуває в СІЗО, його затримали в грудні 2017 року під час спроби легально в'їхати на територію України. Він так само не знав, що знаходиться в міжнародному розшуку за запитом Башкирського управління ФСБ Росії.

Деркач підкреслив, що Джабарову не надали можливості написати заяву про надання притулку в Україні, "хоча, відповідно до українського законодавства, українські прикордонники зобов'язані це зробити".

"Історія Аріфа особлива тим, що Генпрокуратура в найкоротші терміни провела екстрадиційну перевірку: протягом 3 місяців, хоча зазвичай це займає до року. Днями Генпрокуратура прийняла рішення про екстрадицію Джабарова до Росії, де йому загрожує тривалий тюремний термін. І Джабарова, і Богатирьова підозрюють в участі в незаконних збройних формуваннях за межами РФ", – підкреслив він.

За словами правозахисника, Джабаров і Богатирьов "ніде не воювали, зброї в руки не брали, займалися мирною працею і Росію змушені були покинути через переслідування за релігійною ознакою".

У свою чергу, мати Джабарова Наталя підтвердила, що її сина переслідують у Росії за релігійні переконання.

"І батько, й дід Аріфа також були мусульманами. Прошу скасувати рішення екстрадиційного питання щодо мого сина... Синові, який зараз перебуває в Запорізькому СІЗО, потрібна медична допомога, оскільки при затриманні його побили і зараз у нього головні болі", – зазначила Джабарова.

Асоціація мусульман-біженців, які приїхали з Росії в Україну, "Азан" була створена в 2017 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: мусульманство біженці
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини