Україна має прозоро розслідувати трагедію в Одесі - ЄС

Голова представництва ЄЄ в Україні Ян Томбінський закликав українську владу провести незалежне і прозоре розслідування трагічних подій в Одесі, що відбулися 2-го травня 2014 року, а також покарати винних.

Про це він написав на сторінці представництва ЄС у мережі Facebook

"Сьогодні ми вшановуємо другу річницю трагічних подій в Одесі, що відбулися 2-го травня 2014 року. Тоді понад 40 осіб загинуло та понад 200 були поранені", - йдеться у заяві представництва.

"Я закликаю українську владу слідувати рекомендаціям Міжнародної дорадчої групи Ради Європи та провести незалежне та прозоре розслідування. Всі ті, хто відповідає за злочини, мають постати перед судом", - наголосив Ян Томбінський.

У листопаді 2015 року у Києві представили звіт Міжнародної дорадчої групи про розслідування подій в Одесі. У ньому йдеться, що розслідування трагедії проведене на національному рівні, не відповідає вимогам Конвенції з захисту прав людини. Проблема полягає, зокрема, у відсутності фахівців та невміння Генпрокуратури та МВС розділити між собою повноваження під час розслідування трагедії в Одесі.

У документі, який МВС України назвало думкою експертів, йдеться, що належного розслідування вини міліції не провели. До того ж правоохоронні органи України знали, однак усвідомлено гальмували розслідування фальсифікації документів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: ЄС 2 травня Євромайдан МВС України
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини