Україна наполягає, що ОБСЄ має контрооювати кордон до виборів на Донбасі

Україна пропонує механізм контролю за кордоном на Донбасі за участі ОБСЄ, який дозволить провести вибори на неконтрольованих територіях.

Про це в інтерв’ю "Європейській правді" заявив керівник апарату МЗС Вадим Пристайко, який відповідає за переговори про мирне врегулювання на Донбасі.

"Якщо ми пообіцяли, що проведемо вибори, внесемо конституційні зміни, не будемо ініціювати військові дії, хоч би як би нам не хотілось повернути назад свою землю – ми маємо виконати це. Але лишається відкритим питання, яким чином виконувати Мінські домовленості", - сказав Пристайко.

Він нагадав, що Мінські домовленості передбачають, що Україна отримує контроль над своєї частиною кордону в кінці мирного процесу.

"Так, це образливо чути, це проти будь-якої логіки, але що поробиш. Водночас, може ж бути інший механізм контролю за кордоном, який дозволить провести чесні вибори. Нехай місія ОБСЄ отримає можливість дістатись кордону і контролювати його. Це – той компромісний шлях, якого ми зараз вимагаємо, і я не бачу проблем для його реалізації", - зазначив він.

Пристайко підкреслив, що ОБСЄ вже має мандат на всю територію України, а отже, це включає кордон з Росією тих територій, які контролюють так звані "ЛНР" і "ДНР".

"Тому ОБСЄ, виконуючи свій мандат, здатна вийти на кордон, щоб підтвердити, що більше російські найманці його не переходять", - додав він.

Нагадаємо, зустріч міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" відбудеться завтра. Сторони обговорять прогрес у виконанні Мінських угод. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія ОБСЄ Донбас кордон Україна МЗС України збройний конфлікт
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини