Україна не демонструє конкретних кроків у реформуванні пенітенціарної системи – Рада Європи

У Комітеті міністрів Ради Європи вважають, що українська влада не демонструє "конкретних кроків" у реформуванні пенітенціарної системи. Це підриває довіру до Києва.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на висновок, який зробив Комітет міністрів Ради Європи, проаналізувавши, як Україна виконує вироки Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). 

Лук’янівське СІЗО

Комітет міністрів Ради Європи закликає владу України ефективніше виконувати свої зобов'язання щодо покращення умов перебування в місцях позбавлення волі. Як зазначається в повідомленні, "відсутність конкретних кроків" для створення ефективних засобів правового захисту, які б реагували на обвинувачення в жорстокому поводженні з в'язнями в місцях позбавлення волі, "підриває довіру до зобов'язань влади вирішувати ці давні проблеми". Серед факторів жорстокого поводження в Раді Європи назвали переповненість в'язниць, погані матеріальні умови утримання під вартою та недостатню медичну допомогу.

Окрім цього, комітет закликав українську владу дотримуватися ухваленої раніше реформи пенітенціарної системи України, яка, зокрема, передбачає приведення умов тримання осіб, узятих під варту, та засуджених у відповідність до вимог Європейських пенітенціарних правил, забезпечення створення умов утримання, які не порушують гідності людини, а також недопущення порушень Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. Відповідні зміни в Україні мають відбуватися з чіткими часовими межами, а на їхнє втілення мають виділятися відповідні кошти та людський ресурс, наголошують у Раді Європи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: ЄСПЛ Рада Європи Міністерство юстиції
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини