Україна не надає необхідної підтримки біженцям і порушує їх права − активісти

Процедура отримання статусу біженця в Україні на практиці є дуже складною – шукачі притулку скаржаться на відсутність належної підтримки та порушення їх прав.

Дарина Толкач

Про це під час брифінгу в Києві розповіла адвокаційна координаторка благодійного фонду "Право на захист" Дарина Толкач, повідомляє Український кризовий медіа-центр.

За її словами, система захисту прав біженців в Україні не є ефективною. Фінансова допомога, яку держава надає на одного біженця, сьогодні складає всього 17 гривень. Крім того, в Україні відсутня кваліфікована практика індивідуального підходу до кожного біженця.

"Ми віддаємо всі документи і по суті стаємо заручниками у цій країні. Ти постійно чекаєш, що Міграційна служба тобі допоможе, але кожного разу, коли ти туди приходиш, очікуваної допомоги ти не отримуєш", − заявила казахстанська активістка та блогерша Жанара Ахметова, котра намагається отримати притулок в Україні.

На думку народної депутатки Світлани Заліщук, практика роботи Державної міграційної служби дуже нагадує те, як працює Росія.

"Україна, замість того, щоб підтримати таких людей, навпаки їх карає тим ставленням, яке показує до них в процесі їхнього пошуку притулку", − підкреслила вона.

Минулоріч заяву на отримання статусу біженця в Україні подали 771 осіб. Однак за останні роки з-поміж загальної кількості заявників, притулок отримують близько 5-9%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: біженці Державна міграційна служба Жанара Ахметова Дарина Толкач
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини