Україна подала ще 29 томів доказів проти Росії до суду в Гаазі

Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі Меморандум про порушення Росією Міжнародної конвенції з боротьби із фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це у Twitter повідомив очільник українського МЗС Павло Клімкін.

Меморандум складається з 29 томів і містить більше 17 500 сторінок свідчень, документів та інших доказів у справі. 

"Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний "подарунок" в МС ООН", – написав Клімкін у своєму мікроблозі.

Україна подала позов проти Росії до суду в Гаазі на початку цього року. Міжнародний суд почав розгляд справи України проти Росії в березні цього року, але у квітні відмовив у тимчасових заходах проти Росії, які стосуються конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму, оскільки не отримав достатньо доказів щодо цього звинувачення.

У свою чергу заступниця Клімкіна з питань європейської інтеграції, яка представляла Україну в Гаазі, Олена Зеркаль написала у Facebook, що доказів, які представила Україна зараз, "надзвичайно багато".

"Зазвичай меморандуми у справах, які розглядає Суд ООН, є істотно меншими за обсягом. Взагалі у практиці розгляду справ у Суді ООН є правило – подавати мінімально достатню кількість доказів. Ми намагалися не вийти за рамки того, що достатньо. Але все одно обсяг великий", – зауважила вона.

Для подання такого великого за об’ємом меморандуму, за словами Зеркаль, було дві причини.

"По-перше, рік тому світ побачив, що Росія навіть перед суддями говорить на біле – чорне і просто бреше. Це порушення всіх традицій, бо держави в Суді по-різному тлумачать факти і норми, але не брешуть. По-друге, Росія докладає всіх зусиль, аби переконати світ, що це не вони і, врешті-решт, – ви нічого не доведете. Російська гра у приховування правди покладає на нас додатковий тягар доведення очевидного – дії Росії спрямовані на тероризування і залякування людей на Донбасі і в Криму", – написала вона.

На подання меморандуму до Гааги відреагував президент України Петро Порошенко.

"Подання Меморандуму у справі проти Росії – важливий етап у доведенні того, що за всі свої протиправні дії РФ нестиме відповідальність. Весь світ переконує Росію визнати неправомірність своїх дій", – написав він у Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Україна Міжнародний суд ООН
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини