Україна відмовила у притулку білоруському ЛГБТ-активісту

Державна міграційна служба відмовила у наданні статусу біженця громадянину Білорусі журналісту Едварду Тарлецькому, який як громадський активіст організовував гей-паради в Білорусі.

Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на матеріали Окружного адміністративного суду Києва, куди журналіст звернувся з черговою скаргою на Державну міграційну службу України.

Тарлецький залишив Білорусь і в’їхав в Україну 4 серпня 2009 року. Із заявою про надання притулку він звернувся 5 травня 2016 року. Його відмовилися визнати біженцем або особою, що вимагає додаткового захисту.

У своїй заяві-анкеті в Міграційну службу Тарлецький зазначив, що був вимушений залишити свою країну з політичних і соціальних причин, оскільки він організовував гей-паради в Мінську й виступав проти дискримінації сексуальних меншин.

"Крім того, позивач зазначив, що його відправляли в психіатричну лікарню з діагнозом шизофренія через те, що він працював травесті-дівою в клубах. Серед іншого позивач указав, що він не може повернутися у свою країну, оскільки його відправлять у в’язницю, де буде порушено його права й буде неминуче сексуальне знущання", — ідеться в судовому рішенні.

Міграційна служба не знайшла підстав для надання Тарлецькому статусу біженця.

Він оскаржив це рішення в суді. Суд не знайшов доказів примусового лікування активіста в психіатричній установі, а також підтвердження відкриття проти нього кримінальних справ у Білорусі.

Крім того, Міграційна служба вказала в суді, що позивач має заробіток в Україні, оскільки виступає як травесті-діва під псевдонімом "Мадам Жу Жу".

"З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивач добровільно покинув країну походження в пошуках кращої долі й прагне підвищити рівень матеріального добробуту й поліпшити умови праці й свій рівень життя", — вирішив суд.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини