Українці вибороли на Паралімпіаді в Ріо 117 медалей та посіли третє місце

Дата: 19 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Українська паралімпійська збірна 17 вересня завершила свої виступи на XV Літніх Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Спортсмени вибороли 117 медалей та зберегли третє місце в медальному заліку.

Як повідомляє сайт Національного комітету спорту інвалідів України, в останній день у змаганнях взяли участь 40 українських паралімпійців. Результатом стало здобуття 11 нагород – трьох золотих, чотирьох срібних та чотирьох бронзових медалей.

“Золото” для України вибороли плавці. Так, Єлизавета Мерешко виявилася першою на дистанції 100 метрів вільним стилем у класі S6, показавши результат 1:11.40, що став світовим рекордом та її особистим рекордом. Разом з нею на п’єдестал піднялася і Вікторія Савцова, яка взяла “срібло”.

Найкращим став плавець Максим Веракса на дистанції 50 метрів вільним стилем у класі S12. Серед плавчинь на спині у класі S13 українка Анна Стеценко виявилася непереможною на дистанції 100 метрів.

Станом на ранок неділі, 18 вересня, в командному заліку українська збірна посідає третє місце, здобувши загалом 117 медалей – 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових. Попереду збірна Китаю (105, 81, 51) та Великобританії (64, 39, 44). Незначно відстає від української команди збірна США, що має у своєму активі 40 золотих, 42 срібних та 30 бронзових нагород. На п’ятому місці Австралія з 79 нагородами (21, 29, 29), за нею Німеччина за 57 медалями (18, 25, 14).

Перша група українських паралімпійців прибуде до Києва в ніч на четвер, 22 вересня, в аеропорт “Бориспіль”. Для українських спортсменів в аеропорту виділили весь термінал F.