“Україні потрібні живі герої”: депутати просять українського політв’язня Балуха припинити голодування

Дата: 11 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Народні депутати направили звернення до українського політичного в’язня в окупованому Криму Володимира Балуха з проханням зупинити голодування.

Про це йдеться у Twitter Верховної Ради.

У зверненні нардепи наголосили: “Україні потрібні живі герої. Ваші здоров’я та життя будуть найкращою частиною перемоги України”. Підписалися під зверненням Рефат Чубаров, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Єгор Соболєв, Михайло Головко та ще 17 депутатів.

Володимир Балух оголосив безтермінове голодування 19 березня. Як повідомляв Центр інформації про права людини, 5 травня під час судового засідання політв’язень ледве стояв на ногах і весь час спирався об ґрати клітки. “Я 18 днів дотримуюсь голодування. Сил немає!” – заявив він.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе український активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

У серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти тисяч рублів. Під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували. Справу відправили на повторний розгляд.

16 січня 2018 року Роздольненський міський суд засудив українського активіста до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чоловіка взяли під варту під час засідання.

14 березня 2018 року Верховний суд Криму вилучив частину про закупівлю боєприпасів з вироку Балуху. Таким чином, покарання активісту зменшено з 3 років і 7 місяців до 3 років і 5 місяців.

Другу справу проти Балуха відкрили в серпні 2017 року, після того як він поскаржився на незаконні дії начальника Роздольненського ізолятору тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив політв’язня. У відповідь на це Ткаченко подав свою скаргу, стверджуючи, що Балух неодноразово вдаряв його. Наразі українському активісту інкримінують ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу Російської Федерації – “Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter