Українська молодь менш схильна до дискримінації вразливих категорій, ніж старше покоління – дослідження

Молодь в Україні, на відміну від середнього та старшого покоління, менш схильна обмежувати права вразливих категорій громадян.

Про це свідчать результати дослідження "Права людини в Україні".

Соціологи опитали українців віком від 18 до 29 років. Так, 43% з опитаних виступає категорично проти обмеження права колишніх засуджених (з цим твердженням погодились 40% громадян середнього віку та 35% старшого покоління). Про те, що роми, які останнім часом частіше стикаються з насильством в Україні, мають однакові права з рештою громадян України, кажуть 47% молодих українців (42% громадян середнього віку та 37% старшого покоління).

Також майже половина (48%) опитаних не підтримують обмеження у правах представників ЛГБТ в Україні. В той же час серед старшого та середнього покоління таке обмеження не підтримують 37,5% та 42% відповідно. 

Згідно з даними дослідження, в Україні проживає багато людей, які виступають за обмеження прав деяких категорій. У різних категоріях цифри коливаються від 11 до 23%.

ДОВІДКА. Загальнонаціональне соціологічне дослідження "Права людини в Україні" було проведене з 22 жовтня по 6 листопада 2016 року Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з Центром інформації про права людини і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Усього було опитано 2002 респондентів на всій території України, крім окупованої частини Донбасу і Криму. Похибка не перевищує 2,2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Україна дослідження
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини