Україна пояснила Раді Європи, чому поліція била журналістів, розганяючи прихильників Саакашвілі

Дата: 02 Травня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні триває досудове розслідування щодо застосування сили проти журналістів під час знесення правоохоронцями наметового містечка біля Верховної Ради 3 березня.

Про це стало відомо з документа, опублікованого на сайті Ради Європи.

У відповіді наголошується, що Україна засуджує будь-яке втручання у професійну діяльність журналістів, фізичну наругу або інший тиск проти них. Також журналістам порадили наступного разу мати при собі “яскраві позначки”, які б відрізняли їх від мітингувальників.

При цьому один з постраждалих журналістів (Сергій Нуженко, “Радіо Свобода”) у коментарі одразу після нападу стверджував, що тримав службове посвідчення перед камерою, коли поліцейський застосував проти нього газовий балончик.

За даними головного управління Національної поліції в Києві, одразу після розгону наметового містечка було порушено кримінальну справу щодо насильства проти трьох журналістів і перешкоджання їхній професійній діяльності. В офіційній відповіді Раді Європи зазначається, що у здійсненні кримінального провадження безпосередню участь бере СБУ.

Сутички під Верховною Радою

Нагадаємо, що 3 березня під Верховною Радою сталися сутички між мітингувальниками та поліцією. Згідно з рішенням суду, поліція мала проводити слідчі дії у наметовому містечку, однак протестувальники почали чинити опір. Через зіткнення під Радою постраждали 11 активістів та 7 поліцейських. Поліція затримала 111 осіб, до вечора всіх затриманих відпустили.

Пізніше Інститут масової інформації опублікував заяву, у якій назвав неприпустимою ситуацію з нападами на журналістів з боку співробітників поліції спецпризначення, яка склалася під час розгону.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter