Міністерства ігнорують квоту на працевлаштування людей з інвалідністю – дослідження

Центральні органи влади в Україні не виконують 4-відсоткову квоту на працевлаштування людей з інвалідністю, яка передбачена законодавством.

Таких висновків дійшли в правозахисній організації "Права людини", яка провела дослідження виконання квоти центральними органами влади.

З майже 20 українських міністерств тільки три виконали свої зобов’язання: Міністерство охорони здоров’я (7,04%), Міністерство молоді та спорту України (4,23%) та Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (4,16%). При цьому експерти зазначають, що одне з українських відомств узагалі не надало інформації про працевлаштування людей з інвалідністю.

"Більшість працедавців свідомо уникає виконання встановленого нормативу, за що Фонд соціального захисту інвалідів стягує адміністративно-господарські санкції з порушників. Відмовляючись від виконання нормативу, представники приватного сектору здебільше керуються комерційною невигідністю. Водночас бюджетні установи законодавчо звільнені від штрафів за порушення норм на працевлаштування людей з інвалідністю", – зазначають в організації.

Експерти зазначають, що в органах виконавчої влади України працює понад 25 тисяч співробітників, але тільки 932 з них – працівники з інвалідністю (3,6%).

ДОВІДКА: згідно зі статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", якщо кількість працівників на підприємстві перевищує 25 осіб, то 4% працівників мають становити особи з інвалідністю. Норматив стосується абсолютно всіх установ, підприємств як приватного, так і державного секторів, де використовується наймана праця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: інвалідність роботодавець робота
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини