Українській журналістці заборонили в’їзд до Криму на десять років

Українській журналістці-фрілансерці Олені Савчук під час спроби в’їхати до Криму співробітники ФСБ РФ вручили заборону на в’їзд терміном на 10 років – до 28 серпня 2028 року.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

За словами журналістки, співробітники ФСБ 24 листопада 2018 року об 11.00 на російському прикордонному пункті пропуску "Джанкой" ("Чонгар"), дали їй документ, який називається "повідомлення іноземного журналіста або особи без громадянства щодо ухваленого рішення про заборону в’їзду до Російської Федерації".

У документі ФСБ посилається на п. 1 ч. 1 ст. 27 федерального закону від 15 серпня 1996 року №114-ФЗ "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду до Російської Федерації" (п. 1 "В’їзд до Російської Федерації іноземному громадянину чи особі без громадянства не дозволяється з метою гарантування обороноздатності чи безпеки держави або громадського порядку").

За інформацією журналістки, перед врученням заборони на в’їзд з нею провели протягом 40 хвилин два опитування. Також у неї зняли відбитки пальців. Пояснити, як саме Савчук загрожує безпеці РФ, співробітники спецслужб не змогли, вони послалися на вказівку вищого керівництва.

Олена Савчук кілька років працювала над висвітленням переслідувань кримськотатарських активістів і політично мотивованих судових процесів у Криму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: порушення прав журналістів репресії в Криму свобода слова Крим
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини