Українського в’язня Лугіна, який протестував проти етапування з Криму в Росію, таки відправили в Мордовію

Українського в’язня Андрія Лугіна, який голодував та різав вени на знак протесту проти етапування з Криму в Росію, таки відправили в Мордовію.

Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на дружину заарештованого Ірину Лугіну.

"6 травня надійшла офіційна відповідь на ім'я адвоката від медчастини СІЗО. Вони повідомили, що його (Андрія Лугіна – КР) нібито оглянув лікар і його можуть етапувати в Мордовію без медичного супроводу. Через кілька днів без супроводу медпрацівників його вивезли на територію Росії, в місто Краснодар, не знявши шви і не надавши подальшої реабілітації після операції. Після цього його вивезли в Ростов-на-Дону, а потім – у колонію в Мордовію", – зазначила Лугіна.

Вона розповіла, що звернулася в Європейський суд з прав людини і різні міжнародні правозахисні організації з цього питання.

"Ми подали скаргу в Європейський суд, а також звернулися в Червоний Хрест щодо його розшуку і надання медичної допомоги", – додала Ірина Лугіна.

Нагадаємо, 25 квітня засуджений в Криму громадянин України, екс-депутат Керченської міськради Андрій Лугін перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія та відсутності належного медичного лікування. Перед цим, 24 квітня, Лугін оголосив сухе голодування.

Лугін був засуджений 2010 року до довічного ув'язнення. Суди двох інстанцій визнали його винним у вбивстві й участі в злочинному угрупованні Андрія Лаптєва, яка діяла в Керчі в 90-х роках.

В’язень відмовляється визнавати себе громадянином Росії і вимагав негайно вирішити питання його передачі на материкову Україну. У Лугіна є ряд важких захворювань, в тому числі одне дуже рідкісне. Але медична допомога в’язню не надається.

Сім'я Лугіна проживає у Криму. Проте російська влада вивезла його з Криму до однієї з колоній Мордовії. У березні 2017 року Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення якихось слідчих дій, обіцяли залишити в Криму.

Лугін підготував і передав відкрите звернення до української влади та міжнародних інстанцій, в яких просить змусити РФ виконувати Резолюцію ПАРЄ від 12 жовтня 2016 року і не вивозити його і інших засуджених з Криму та повернути Україні тих засуджених, хто цього бажає.

Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надіслав листа російському омбудсмену для того, щоб "розібратись" із ситуацією, яка склалася з ув'язненим Андрієм Лугіним в анексованому Криму.

Окрім Лугіна, у подібній ситуації опинився інший громадянин України Юрій Михайлов, який також був тимчасово повернений в розпорядження слідчого ізолятору Сімферополя з території РФ. Михайлов також оголосив 24 квітня сухе голодування на знак протесту проти свого майбутнього переміщення. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини