Уряд хоче заборонити ввезення з Росії “антиукраїнських” книг

Дата: 08 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Кабінет міністрів України схвалив і направив до Верховної Ради проект закону, згідно з яким книги, які ввозитимуться з Росії, проходитимуть процедуру ліцензування та перевірку щодо антиукраїнського змісту.

Про це йдеться у тексті проекту закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту”, повідомляє “Українська правда”.

Під час доповіді на засіданні Кабміну голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко заявив, що метою документу є обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

Для цього пропонується внести зміни до трьох законів.

Нові зміни покликані заборонити публікацію закликів до ліквідації незалежності України, насильної зміни конституційного ладу, посягань на територіальну цілісність, а також пропаганди насильства, війни, комуністичного чи нацистського режимів та інше.

Також пропонується заборонити пропаганду позитивних образів країни-агресора та її органів, а також тих, хто підтримує чи виправдовує окупацію території України.

Гуманітарний віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко заявив, що щодо цього закону досягнуте розуміння з учасниками ринку, ключовими міністерствами та відомствами.

За його словами, ті, хто ввозитимуть в Україну книги з Росії, також повинні будуть довести своє авторське право на їх розповсюдження.

Термін видачі ліцензії буде обмежений 10 днями. Він підкреслив, що ліцензування стосуватиметься лише книжок, які завозитимуть з країни-агресора.

Нагадаємо, раніше питання доцільності обмежень на ввезення книжок Центр інформації про права людини розбирав у публікації  “Контрпропаганда нашвидкуруч: чи варто забороняти російські книжки в Україні?”.

Тоді правозахисник Максим Буткевич зазначив, що обмеження можливі, але вони мають бути пропорційними.

“Але якщо ми все-таки хочемо жити не в авторитарній державі, яка спирається на свавілля чиновників, а в чомусь справді демократичному і правовому, в кожного обмеження має бути розумна суспільно корисна мета, і воно має бути пропорційним”, – коментував Буткевич.

У забороні ввозити на територію України російські книжки авторів, які потрапили у “чорний” список, Буткевич бачив лиш додатковий піар і так не дуже якісної літератури.

Правозахисник не є прибічником заборон, але якщо вже щось забороняти, то це треба робити, спираючись на чинне законодавство. І якщо за українськими законами можна було би заборонити друк таких книжок в Україні, то про заборону ввезення не йдеться. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter