Мін’юст переніс створення закону про посилення превентивного механізму на третій квартал 2018 року

Дата: 15 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції України змінило кінцевий термін розробки законопроекту про підвищення ефективності Національного превентивного механізму (НПМ) з кінця 2016 року на третій квартал 2018 року. 

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, рішення про це було погоджено Мін’юстом 13 березня під час робочої зустрічі із внесення змін до Плану дій з реалізації Нацстратегії у сфері прав людини

Відповідно до пункту 9 Плану дій Мін’юст має розробити законопроект, який дозволить посилити відповідальність держслужбовців, які не виконують зауваження Омбудсмана щодо порушень прав людини у місцях несвободи. 

Олег Корчовий

Як повідомив представник Департаменту міжнародного права Олег Корчовий, законопроект розробили за пропозиціями Уповноваженої Верховної Ради з прав людини

“Єдине, що ми порадились із профільним нашим департаментом публічного права, бо у запропонованій Секретаріатом редакції фігурують поняття “припис” та “рекомендації”. У нормативно-правових актах немає таких актів реагування Уповноваженого як приписи. Можливо, це міжнародна практика. Тому ми залишили “подання, обов’язкові до виконання”. Ми прописали обов’язкову фото та відеофіксацію під час візиту монтіторів НПМ у місцях несвободи”, – розповів він. 

Він повідомив, що законопроект буде узгоджуватись із відомствами під час погодження. 

НПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань. НПМ в Україні працює у моделі “Омбудсман+”. Його мандат виконує Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини спільно з представниками організацій громадянського суспільства. Його монітори регулярно проводять візити до місць несвободи, аби попередити  жорстоке поводження з людьми, які там утримуються.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter