В Азербайджані суд засудив правозахисницю до 8,5 років в’язниці

Дата: 14 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Азербайджанську правозахисницю Лейлу Юнус cуд в Баку присудив 8,5 років ув’язнення, а її чоловіка Аріфа Юнуса – 7-річний термін.

Про це повідомляє Російська служба ВВС.

Слідство звинуватило директорку Інституту миру і демократії 59-річну Лейлу у шахрайстві, незаконному бізнесі, ухиленні від сплати податків та підробці офіційних документів.

Базована у США правозахисна організація Human Rights Watch вказує на політичне підґрунтя цього процесу.

Проти неї та її чоловіка також висунуто звинувачення в державній зраді. За цим звинуваченням обом загрожує довічний термін, однак процес у цій справі ще не почався.

Правозахисні організації та колеги Лейли переконані: висунуті проти неї звинувачення безпосередньо пов’язані з її діяльністю у сфері захисту громадянських свобод. ЇЇ неурядова організація тісно співпрацювала з Радою Європи та іншими міжнародними інститутами, повідомляючи про можливі порушення громадянських свобод в Азербайджані.

Напередодні свого арешту в 2014 році Лейла Юнус опублікувала список азербайджанських політв’язнів.

Обидва правозахисники, за твердженнями журналістів та громадських діячів, нині перебувають у важкому стані.

Лейла Юнус вже рік перебуває в ув’язненні. Вона страждає на діабет і гепатит С. Це викликає тривогу у активістів-правозахисників та дипломатів, особливо на тлі чуток про те, що їй було відмовлено в медичній допомозі в ув’язненні. 

Очільниця російського відділення Human Rights Watch Тетяна Локшина каже, що журналістам була заборонена фото- та відеозйомка.

Тих журналістів, які допускали до судового процесу, змушували здавати фотоапарати, відеокамери та телефони: “Нічого не можна було знімати. Ось цю кричущу картину про важко хворих людей у скляній клітці ніхто в суспільстві через ЗМІ не бачив”.

Тетяна Локшина зауважує, що провладні ЗМІ повідомляють, що судять ворогів народу.

“Провладні ЗМІ повідомляють, що, з однієї сторони, вони (правозахисники – ред) роблять наче щось на користь Арменії, хоч їх судять зараз не за це. А з іншої сторони – вони ще й шахраї, які забирали собі іноземні гранти, не платили податки, а за ці кошти купували власність за кордоном і т. д.”, – розповідає Локшина.

При відсутності об’єктивного висвітлення судового процесу люди не розуміють, що відбулось у залі суду, переконана вона.

Адвокати правозахисників подаватимуть апеляцію на вирок суду.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter