У Білорусі під час мітингів недармоїдів затримали понад 200 осіб

У Білорусі з 3 по 15 березня після проведення по всій країні протестів проти так званого "декрету про дармоїдів" правоохоронними органами було затримано більше 200 осіб, серед яких опинилися журналісти, опозиційні політики, активісти і прості люди.

 

Як повідомляє білоруський правозахисний центр "Вясна", на відео в інтернеті видно, що затримання здійснювали в жорстокій формі особи в цивільному, які грубо заштовхували учасників акцій в машини без будь-яких розпізнавальних знаків, незважаючи на відчайдушні спроби громадян захистити невинних людей. Після санкціонованої владою акції, що пройшла 15 березня в Мінську за затвердженим маршрутом, мітингувальників, включаючи молодих дівчат, виловлювали в громадському транспорті і грубо закидали в неопізнані автомобілі.

"Напередодні акцій 15 числа, що пройшли в кількох містах країни, Лукашенко дав чітку установку органам: "Нам треба, як родзинки з булки, повиколупувати провокаторів". Після акції Білоруський національний телеканал порівняв "марш недармоїдів" з ходою нацистів і задав риторичні питання "Чи потрібно це нам? Чого домагаються організатори? Розрухи, як у сусідів?"", – йдеться в повідомленні правозахисників.

Вони висловлюють побоювання, що нова хвиля затримань може пройти 25 березня в річницю проголошення в 1918 році Білоруської Народної Республіки, коли демократично налаштована частина населення традиційно святкує День Волі. Влада країни не визнає це свято і з року в рік проявляє різний ступінь протистояння в цей день. У цьому році в проведенні ходи на День Волі було відмовлено з формальних причин, проте опозиція подала повторну заявку і очікує остаточної відповіді найближчим часом.

Правозахисний центр "Вясна" повідомляє, що активісти налаштовані рішуче і вийдуть на вулицю за будь-яких обставин. Очевидно, у цьому році акцент буде зроблений на "декреті про дармоїда".

"Зважаючи на події останніх днів, сценарій жорстокого розгону ходи видається більш, ніж імовірним", – говориться в повідомленні.

В організації також повідомили, що Європейський парламент 16 березня в рамках прийнятого документа за пріоритетами ЄС для сесій Ради ООН з прав людини 2017 висловив глибоку заклопотаність тривалим обмеженням права на вільне вираження і права на мирні зібрання в Білорусі і засудив затримання незалежних і опозиційних журналістів та активістів. На самій сесії Ради ООН з прав людини Мережа будинків прав людини виступила зі спеціальною заявою щодо подій, що відбуваються в Білорусі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Білорусь
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини