У Києві презентували книгу про те, як Росія знищувала свободу слова в Криму

На VІІI Міжнародному фестивалі "Книжковий Арсенал" журналіст Юрій Луканов вперше за 12 років презентував авторську книжку. "Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму" розповідає про згортання свободи слова і переслідування журналістів після окупації півострова Російською Федерацією. 

За словами автора, це книжка про сміливих людей. На 75% вона складається зі свідчень більше двох десятків кримських журналістів, редакторів, власників ЗМІ та представників міжнародних організацій. 

"У книжці йдеться про ту цинічну та брутальну роботу зі знищення вільної журналістики, з пригноблення свободи слова, яку окупаційна влада здійснювала найрізноманітнішими методами: побиттями, пошкодженням і вилученням техніки, незаконними затриманнями, тортурами та погрозами, відкриттям сфабрикованих кримінальних справ тощо", – розповів автор. 

Гаяна Юксель, директорка інформаційного агентства QHA, зауважила, що це перша книжка, в якій представлена не звітна або статистична інформація, а долі та трагедії людей. 

У свою чергу Володимир Притула, головний редактор "Крим. Реалії", привітав публікацію книжки й наголосив, що необхідно й надалі доносити інформацію про те, в яких умовах продовжують працювати кримські журналісти. 

"Я схиляю голову перед тими журналістами на півострові, які в підпіллі, попри тиск продовжують співпрацювати з материковими виданнями. Завдяки їм і кримчани, й мешканці материкової України, й іноземці знають, що відбувається в Криму", – зауважив він. 

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, яка є авторкою ідеї книги, додала, що наразі на півострові відбувається посилення репресій, зокрема щодо журналістів. "Тільки міжнародна спільнота може вплинути на Росію. Для того щоб донести до неї інформацію про незаконні обшуки, затримання й переслідування, ми підготували тираж книги й англійською мовою", – повідомила правозахисниця. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини