У Малайзії засудили громадянина Данії за фейк у соцмережі про місцеву поліцію

Дата: 02 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Малайзійський суд виніс вирок громадянину Данії за критику поліції у соціальних мережах, яка підпадає під нещодавно схвалене законодавство про фейкові новини.

Про це повідомляє Media Sapiens з посиланням на The Guadian.

Салах Салем Салех Сулейман (Salah Salem Saleh Sulaiman) був звинувачений у поширенні неправдивих новин після того, як він опублікував відео на YouTube та звинуватив поліцію в тому, що правоохоронцям знадобилось 50 хвилин, аби відповісти на виклики через стрілянину.

Інцидент стався 21 квітня в столиці Малайзії Куала-Лумпурі. Поліція стверджує, що приїхала на виклик через 8 хвилин.

У звинуваченні проти Сулеймана сказано, що він “зі злими намірами поширював фейкові новини, опублікувавши відео на YouTube”.

Чоловік визнав себе винним, але пояснив, що відео було опубліковане “в момент гніву” й що він не хотів заподіяти нікому шкоди.

“Я визнаю, що зробив помилку… Я вибачаюся перед  усіма малазійцями, не лише перед поліцією”, – заявив він.

Суддя оштрафував Сулеймана на 10 000 рингитів, але він вирішив провести місяць у в’язниці, бо не міг сплатити цю суму.

Малайзія була однією з перших країн, яка ухвалила законодавство щодо боротьби з поширенням фейкових новин. Правопорушників можуть оштрафувати на суму до 500 000 рингитів ($130 000) і засудити до позбавлення волі на строк до шести років.

Однак прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Разак (Najib Razak) зазнав критики через цей закон. Його звинуватили у спробах обмежити свободу слова в країні. Уряд Наджиба Разака також перебуває в центрі скандалу, пов’язаного з відмиванням грошей через  державний фонд 1MDB. Розслідування виявило, що прем’єр отримав 700 мільйонів доларів на свій особистий рахунок від організацій, пов’язаних з 1MDB.

Раніше в Малайзії поліція затримала 76-річного чоловіка на 3 доби за образу прем’єра Наджиба Разака у WhatsApp. Він надіслав фото, які ображають прем’єр-міністра Наджиба Разака, у груповому чаті в месенджері. Комісар поліції заявив, що “фото ображали і ранили почуття малайзійців”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter