В ОБСЄ назвали видворення іноземних журналістів з України “непотрібним обмеженням”

Дата: 31 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір стурбований практикою України щодо затримання і висилки з країни іноземних журналістів.

Про це він заявив у листі до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна після видворення в Росію Ганни Курбатової, повідомляється на сайті організації.

“Вигнання журналістів чи відмова їм у в’їзді в Україну – тривожні і надмірні заходи, тим більше, що вони не прозорі і відсутній належний механізм апеляції”, – заявив Дезір.

Він нагадав, що держави-учасниці ОБСЄ зобов’язалися забезпечувати умови для роботи журналістів із інших країн-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Водночас, нагадується у повідомленні, 14 серпня Служба безпеки України депортувала Тамару Нерсесян і заборонила їй в’їзд на 3 роки через шкоду національним інтересам України.

26 липня СБУ депортувала Марію Князєву через упереджене висвітлення ситуації в Україні.

25 серпня СБУ відмовила в реєстрації іспанським журналістам Антоніо Памплеге й Мануелю Анхель Састру, заборонивши їм в’їзд на 3 роки за “діяльність, спрямовану проти національних інтересів України”.

А 30 серпня журналістку російського Першого телеканалу Анну Курбатову примусово видворили з України й заборонили в’їзд на українську територію на 3 роки.

“Я закликаю владу (України) утримуватися від накладання непотрібних обмежень на роботу іноземних журналістів, які впливають на вільний потік інформації та порушують зобов’язання ОБСЄ щодо свободи засобів масової інформації”, – підсумував Дезір.

Москва, у свою чергу, назвала примусове повернення журналістки до РФ “цілеспрямованою провокацією” з боку Києва.

“Викрадення в Києві 30 серпня журналістки Першого каналу Ганни Курбатовой та її примусова депортація до Росії – це явно не випадковий інцидент, а цілеспрямована провокація, ініційована українськими силовиками і націонал-радикалами”,йдеться у заяві МЗС Росії.

У відомстві зазначили, що Москва по лінії посольства Росії в Києві вжила усіх заходів для з’ясування ситуації навколо російської журналістки і захисту її прав.

У російській Раді Федерації планують ініціювати заходи у відповідь на видворення з України журналістки Ганни Курбатової.

 “На 1-му ж засіданні комісія Ради Федерації з інформаційної політики розгляне і запропонує конкретні заходи у відповідь на викрадення і висилку Курбатової”, – написав у Twitter російський сенатор Олексій Пушков.

Як відомо, нещодавно Анна Курбатова висвітлювала парад до Дня Незалежності у Києві, а також робили низку інших сюжетів. У них вона вкрай негативно описувала ситуацію в Україні після “Євромайдану”.

На Першому каналі Росії повідомили, що у вівторок Анна Курбатова зняла репортаж про “гоніння журналістів в Україні”. Йдеться про іспанських фрілансерів Антоніо Памплієге і Мануеле Анхеле Састре, яким СБУ заборонила в’їзд до країни до 2020 року.

Онлайн профіль журналістки є у базі сайту “Миротворець”, де її звинувачують у “антиукраїнській пропаганді та маніпулюванні суспільно значущою інформацією”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter