Дуня Міятович у Києві сперечалась з депутатом через українських журналістів

Дата: 03 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Це неправдива інформація, що світова спільнота не реагує на переслідування Росією українських журналістів.

Так відреагувала представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович на зауваження народного депутата Володимира Ар’єва про те, що світова спільнота недостатньо реагує на переслідування Росією українських журналістів, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Я особисто була єдиною посадовою особою, яка зробила дзвінок до російської влади з вимогою звільнити Романа Сущенка. Я контактувала з цього приводу з російськими органами влади та з Марком Фейгіним, який є адвокатом Романа Сущенка”, – сказала вона під час міжнародної конференції у Києві “Безпека журналістів як обов’язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок”.

Окрім того, вона повідомила, що регулярно листується із Романом Сущенком і ділиться інформацією про нього з українською владою.

“Я також зверталася до російської влади з вимогами звільнення кримського журналіста Миколи Семени на гуманітарних засадах з огляду на стан його здоров’я. Я також пропонувала надати йому можливість переїхати до Відня, звідки він міг перебратись до Києва”, – наголосила Міятович.

Нагадаємо, 7 жовтня слідство в РФ висунуло українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.

Лише 10 жовтня українському консулу вдалося зустрітися із журналістом Сущенком у Лефортовському СІЗО в Москві.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.

Навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування. 

До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter