В Обухівському районному суді підсудних тримають в умовах, які межують з тортурами

В Обухівському районному суді Київської області умови утримання осіб, взятих під варту, межують з тортурами.

Це під час візиту засвідчили монітори Національного превентивного механізму, повідомляють у прес-службі Омбудсмана.

Дві з трьох кімнат для підсудних та засуджених не відповідають національним та міжнародним вимогам до таких приміщень за площею. Зокрема, площа двох окремих кімнат становить по 1,17 квадратних метра замість необхідних 4 квадратних метрів на одну особу. У всіх приміщеннях відсутня будь-яка вентиляція, відчувається сморід та задуха.

Як зазначають монітори, природне освітлення в кімнатах відсутнє, а рівень штучного освітлення становив від 4 до 9 люксів, що у 20 разів менше від встановлених вимог. Вільний доступ до питної води відсутній, використовується вода з крану умивальника, розташованого в спеціальному санвузлі.

Документація про проведення бактерицидної обробки приміщень судових залів та приміщень для підсудних і засуджених відсутня.

Конвойне приміщення не обладнане системою відеоспостереження за поведінкою підсудних та засуджених, додають у Омбудсмана. Окрім того, маршрути конвоювання підсудних та засуджених осіб у приміщені суду не ізольовані від сторонніх осіб. У ньому не облаштовано окремого приміщення для конфіденційного спілкування підсудних з адвокатами.

За результатами візиту до Державної судової адміністрації України буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: суд НПМ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини