У справі кримського журналіста Семени допитали примусово доставлених до “суду” свідків

Дата: 10 Травня 2017
A+ A- Підписатися

На засідання “суду” у справі журналіста Миколи Семени, якого окупаційна влада звинувачує в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії, примусово доставили двох свідків звинувачення – Марію Костюк та Сергія Мєшкового.

Миколи Семену переслідують через статтю “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму” на Крим.Реалії. Її автор зазначений як “Валентин Гончар”

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини в Криму.

ФСБ залучила фахівця фонду медичного страхування Марію Костюк як поняту при огляді сторінок сайту “Крим.Реалії”, через який переслідують Миколу Семену. З’ясувалося, що назви сайту, який оглядали співробітники ФСБ у межах кримінальної справи, вона не пам’ятає, і в протоколі допиту слідчий не ставив їй таких запитань.

Як повідомляє кореспондент, у “суді” вона заперечувала, що повідомила слідчому номери десяти скріншотів зі сторінки “Крим.Реалії”, на якій нібито Семена закликає до сепаратизму. У протоколі слідчого йдеться, що вона буцімто їх усі назвала. Кожен номер файлу складається з не менше 12 цифр. На засіданні вона заявила, що їй такі запитання навіть не ставили на стадії розслідування кримінальної справи.

Тим часом допитаний журналіст Сергій Мєшковий заявив, що на прохання співробітників ФСБ висловив припущення, що Семена співпрацює з сайтом “Крим.Реалії” і може бути автором статті, яка стала предметом звинувачення.

Окрім того, він підтвердив, що всі дані під час спілкування з представниками ФСБ відомості є його особистою думкою і не базуються на фактах. При цьому Мєшковий спростував припущення про те, що в нього може бути неприязне ставлення до колег із проукраїнською позицією.

Після цього “суд” перейшов до вивчення матеріалів справи, де були представлені роздруківки скріншотів з робочого столу комп’ютера Миколи Семени та інші документи, зібрані слідчим у межах кримінальної справи.

На цьому етапі стало відомо, що, окрім Сергія Мєшкового, на проукраїнську позицію Семени вказав ще один кримський журналіст – Олег Крючков.

Під час засідання захист підсудного звернув увагу на експертизи, представлені в матеріалах справи. За словами адвоката Олександра Попкова, при проведенні цих експертиз використовували лише методичну літературу інституту криміналістики ФСБ, що ставить під сумнів їх об’єктивність.

Наступне засідання призначене на 22 травня. “Суддя” викликала на допит “свідка захисту” – фахівця ФСБ, який угледів у тексті публікації заклики до порушення територіальної цілісності Росії.

Нагадаємо, 15 лютого 2017 року 27 правозахисних організацій, об’єднаних у Платформу громадянської солідарності (Civic Solidarity Platform), висловилися в підтримку кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці за сміливість висловлювати власну точку зору.

Навесні 2016 року в Криму провели масові обшуки, зокрема у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Стосовно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.

28 листопада 2016 року Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати в Брюсселі європейську премію в галузі свободи слова ім. Павла Шеремета.

20 січня цього року Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням Кримінально-процесуального кодексу.

18 квітня повідомлялося, що в “Залізничний суд” Сімферополя не з’явилися свідки Марія Костюк та Сергій Мєшковий, а свідок Юлія Кожем’якіна не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин огляду публікації “Крим.Реалії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter