В ООН розкритикували розслідування скоєних “тітушками” злочинів

Дата: 21 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Управління Верховного комісара ООН з прав людини стурбоване відсутністю правосуддя у справі про вбивство журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія, фігурантом якої є керівник групи “тітушек” Юрій Крисін.

Про це йдеться у доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 16 листопада 2017 року по 15 лютого 2018 року.

Юрій Крисін (праворуч) у суді

Автори доповіді звернули увагу на те, що у Шевченківському райсуді Києва Крисіну двічі пом’якшували запобіжний захід, не зважаючи на те, що підозрюваний продовжував скоювати злочини. Зокрема йому інкримінують напад на автозаправну станцію, під час якого декілька осіб отримали тілесні ушкодження, а один постраждалий отримав поранення з “травматичного пістолета”.

Крім того, в Управлінні Верховного комісара вважають, що розслідування у справах про напади “тітушек” на активістів Євромайдану в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року мають серйозні недоліки.

Автори доповіді зауважують, що в кримінальних звинуваченнях відсутній зв’язок між діями тодішньої СБУ, “тітушками” та міліцією.

“Належне вивчення цього зв’язку могло вплинути на остаточну кваліфікацію порушень прав людини”, – пояснюють у доповіді.

В іншій справі залучення “тітушок” вищими посадовцями колишнього Уряду є очевидним, з огляду на факт видачі автоматів Калашникова з арсеналу Міністерства внутрішніх справ, що порушує питання індивідуальної кримінальної відповідальності колишніх вищих посадовців за злочини, скоєні “тітушками”.

Нагадаємо, керівника групи “тітушок” Юрія Крисіна, підозрюваного у вбивстві журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія, 22 грудня визнали винним у хуліганстві. Шевченківський райсуд засудив його до 4 років позбавлення волі умовно, тобто звільнив від покарання з випробувальним терміном в 2 роки.

В’ячеслав Веремій

Суд установив, що 17 лютого 2014 року уродженець Горлівки Донецької області Крисін погодився за 20 тисяч доларів зібрати групу “тітушек” для протидії активістам Євромайдану. Як зазначив суддя Олег Лінник, Юрій Крисін виконував замовлення Армена Саркісяна, якого зараз розшукують правоохоронці. Він зібрав 15 людей замість обіцяних 200 і заплатив їм по тисячі гривень. “У скоєному кається”, — зазначив суддя під час зачитування вироку.

Журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія вбили в Києві вночі 19 лютого 2014 року. Тоді він разом із колегою на таксі повертався після роботи на Майдані, де виконував редакційне завдання.

Невідомі з бейсбольними битками і зброєю, в касках, камуфляжі і чорних масках напали на чоловіків на розі вулиць Володимирської і Великої Житомирської в Києві. Один із “тітушок” вистрілив у живіт журналіста. Веремій помер у лікарні швидкої допомоги.

Напад на мітингувальників в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року стався на перехресті вулиць Володимирської і Великої Житомирської. Потерпілими вказуються: Сергій Павицький, Володимир Бабич, Євген Гарагуля, Ігор Чернецький, Андрій Наталенко, Тимур Казимов, Іван Любарський. Обвинуваченими в замаху на вбивство активістів Євромайдану зазначаються “тітушки” Олег Гебан і Сергій Костенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter