В ООН закликали українських політиків сприяти толерантності до ЛГБТ-громадян

Експерт Організації Об'єднаних Націй з питань ЛГБТ Віктор Мадрігал-Борлоз закликав політичних лідерів України до сприяння толерантності та засудження ненависті.

Про це повідомляє "112 Україна". 

Віктор Мадрігал-Борлоз

В Україні, за його словами, склалася ситуація, коли громадські погляди на права ЛГБТ-людей залишаються ураженими стигмою, а представники державної влади вважають, що сексуальну орієнтацію і ґендерну ідентичність не слід вивчати або обговорювати. 

"Самі ЛГБТ-особи вважають, що приховування своєї ідентичності є запорукою виживання", – додав він.

Українська влада повинна бути прикладом у забезпеченні поваги до прав усіх людей за допомогою підвищення рівня обізнаності, освіти, діалогу, розширення прав і можливостей, зазначив Мадрігал-Борлоз.

Під час своєї роботи в Україні експерт не виявив ознак грубого або масового насильства стосовно окремих представників ЛГБТ-спільноти, але висловив стурбованість фактами насилля і заохочення ненависті до ЛГБТ-українців з боку праворадикалів, а також тим, що чиновники сприяють поширенню стереотипів і дискримінації.

"Я також із жалем констатую роль групи церков, яка активно працювала над блокуванням законодавства, спрямованого на захист прав ЛГБТ-осіб. Для протидії дезінформації і руйнування шкідливих міфів і стереотипів державі слід негайно провести загальнонаціональну просвітницьку кампанію, яка сприятиме розумінню і толерантності замість ненависті й упередженості", – заявив Мадрігал-Борлоз.

Експерт закликав українську владу ефективно виконати заходи, передбачені Планом дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Як відомо, більшість українців доброзичливо ставляться до представників інших національностей, проте у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Згідно з останнім звітом "Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні" офісу Омбудсмана, у суспільстві досі зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-українців, що виявляється в непоодиноких випадках дискримінації, порушеннях права на особисту недоторканність, на повагу до людської гідності, свободу слова і мирних зібрань, а також у скоєнні злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Із початку 2018 року лише до офісу Уповноваженої надійшло 29 повідомлень про такі випадки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: дискримінація ЛГБТ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини