В ПАР обмежили прокат гей-драми, котру самі ж відправили на Оскар

Рада з питань кіно та публікації Південно-Африканської Республіки змінила віковий рейтинг стрічки "Рана", що розповідає про гомосексуальні стосунки між чоловіками під час обряду ініціації африканського народу коса.

Як повідомляє Huffington Post, фільм, який раніше не могли переглядати особи молодше 16 років, тепер отримав рейтинг X18. Це автоматично присвоює стрічці статус "порнофільму" і обмежує її прокат до кінотеатрів для дорослих.

В Раді своє рішення пояснили низкою скарг з боку місцевих організацій. Конгрес традиційних лідерів Південної Африки, зокрема, вимагав заборонити фільм через викривлене зображення обрядів народу коса.

За інформацією видання Meduza, прем’єра стрічки "Рана" відбулася в ПАР 2 лютого. Старт прокату фільму супроводжувався протестами в деяких районах країни, кілька сеансів довелося скасувати.

Фільм південноафриканського режисера Джона Тренґова раніше відправили від ПАР на "Оскар". Стрічка увійшла до шорт-листу премії в номінації "Кращий фільм іноземною мовою", проте до переліку кінцевих номінантів не потрапила.

Обряд ініціації представників народу коса супроводжується обрізанням, яке нерідко травмує статеві органи молодих людей. Повідомляється, що за останні 12 років через ускладнення після обряду померли понад 1000 чоловіків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: кіно Південна Африка Оскар
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини