В психоневрологічному інтернаті на Черкащині тримають підопічних у клітці

У Вікторівському психоневрологічному інтернаті (Черкаська область) людей тримають у клітці у період загострення хвороби.

Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

"Така ізоляція застосовується через неможливість забезпечити психіатричну допомогу, адже в установі немає лікаря-психіатра. Медичний супровід підопічних здійснює лікар-терапевт (за сумісництвом), але призначене ним лікування, за словами працівників інтернату, не є дійовим. А жіночий персонал не може заспокоїти  хворих, тому закриває їх за решіткою у клітці, в якій у вільний від такого "лікування" час зберігаються велосипеди працівників", – розповіли монітори.

Як з’ясувала моніторингова група, підопічних під час загострення лікар направляє на стаціонарне лікування, однак психлікарня відмовляється приймати недієздатних підопічних без рішення суду про госпіталізацію у примусовому порядку. При цьому чинним законодавством визначено, що саме лікарня має вирішувати в суді питання щодо примусової госпіталізації.

Крім того, монітори виявили, що мешканці інтернату сплять на зношених матрацах і ходять у порваних шкарпетках та взутті, незважаючи на те, що на складі є багато матраців, постільної білизни, одягу та взуття.

Крім того, кімнату для дозвілля, де є настільні ігри та музичні інструменти, за словами мешканців, відкривають переважно під час перевірок. Є також фізіотерапевтичний кабінет, який не функціонує.

За наявності численних проблем, пов’язаних з паями, поверненням дієздатності, збереженням майна підопічних, в установі відсутня посада соціального працівника. За "добровільною згодою" (дата написання відсутня) кошти за використання паїв підопічних за 2015-2016 роки  використовує інтернат.

За результатами візитів будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого та направлені до Міністерства соціальної політики України та Черкаської обласної державної адміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: НПМ психоневрологічний інтернат психіатрія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини