В Раді вирішили не скасовувати закон про реінтеграцію Донбасу

Верховна Рада не підтримала ініційовану "Опозиційним блоком" постанову про скасування закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях".

Як повідомляє "Крим.Реалії", під час сьогоднішнього засідання парламенту документ підтримали 37 депутатів з 226 необхідних.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій зауважив, що після відхилення постанови він зможе підписати законопроект і далі направити його на підпис президенту Петру Порошенку.

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада приняла в цілому президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу (№ 7163).

Документ визначає окремі території в Донецькій та Луганській областях окупованими. Кордон окупованих територій має визначати Міноборони за поданням Генштабу. За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.

У випадку введення воєнного стану в окремих районах Донецької та Луганської областей та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях.

Раніше правозахисники вимагали від Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони допрацювати законопроект про реінтеграцію Донбасу із залученням представників громадського суспільства, правозахисних, гуманітарних організацій та агентств ООН. На їхню думку, в документі залишаються статті, що можуть призвести до порушень прав людини.

19 січня депутати "Опозиційного блоку" на чолі з Юрієм Бойком зареєстрували постанову про скасування закону і таким чином заблокували її підписання спікером парламенту та президентом. Автори постанови аргументували своє рішення тим, що закон прийняли з порушеннями регламенту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Верховна Рада закон реінтеграція Донбасу
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини