В Росії набрало чинності рішення про приховування втрат армії в мирний час

Верховний суд Росії підтвердив законність указу президента країни Володимира Путіна щодо засекречування втрат російської армії в "мирний час".

Про це пише УНІАН з посиланням на адвоката Івана Павлова.

"Сьогодні Верховний суд підтвердив своє рішення про законність засекречування відомостей про втрати особового складу збройних сил РФ", – повідомив Іван Павлов.

Він вважає, що, враховуючи суспільний інтерес до подібного роду інформації, виникнення кримінальних справ за обвинуваченням громадян у державній зраді, зборі та розголошенні державної таємниці "на жаль, м'яко кажучи, можливі".

Суд відхилив апеляційну скаргу заявників, які не погоджуються з указом, а відтак рішення суду першої інстанції вступило у законну силу.

Нагадаємо, 28 травня президент Росії під час збройного конфлікту в Україні відніс до державної таємниці відомості про втрати серед військовослужбовців Міноборони РФ під час проведення спецоперацій у мирний час.

13 серпня Верховний суд РФ відмовився визнати незаконним цей указ.

Позов до суду подали російські політики, адвокати, журналісти та правозахисники – Аркадій Бабченко, Володимир Воронов, Денис Востріков, Світлана Давидова, Павло Канигін, Руслан Карпук, Тимур Олевський, Іван Павлов, Григорій Пасько, Лев Шлосберг.

Позивачі переконані, що указ порушує конституційне право на пошук та поширення інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія АТО Володимир Путін
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини