В російській колонії, де утримують українця Костенка, стався конфлікт за участю 20 в’язнів

Дата: 22 Березня 2017
A+ A- Підписатися

В Росії у місті Кірово-Чепецьк у виправній колонії № 5, де утримують українця Олександра Костенка, 19 березня між засудженими спалахнув конфлікт, який переріс у сутичку за участю 20 в’язнів.

Про це повідомляє прес-служба УФСВВ Росії у Кіровській області.

“Співробітники чергової зміни, котрі з’явилися на місце конфлікту, припинили протиправні дії засуджених і о 8.45 розвели учасників подій по загонах. Зачинщики конфлікту виявлені та поміщені до штрафного ізолятору.

Усіх засуджених оглянули медичні працівники. Садни і забиття виявлені в одного з учасників сутички, йому надано кваліфіковану медичну допомогу. Життю та здоров’ю засудженого ніщо не загрожує.

Спеціальні засоби, фізична сила та зброя співробітниками не застосовувалися.

Ситуація у закладі контрольована, розклад дня засудженими виконується у повному обсязі”, – йдеться у повідомленні.

Слідчим управлінням Слідчого комітету Росії у Кіровській області здійснюється дослідча перевірка, з’ясовуються обставини того, що відбулося.

Кримська правозахисна група зв’язалася телефоном +7833614-64-92 з черговою службою ІК-5, черговий повідомив “…бачив Костенка сьогодні ранком на шикуванні, з ним все нормально”.

Водночас, рідні Олександра Костенка повідомили КПГ, що з п’ятниці не мають звісток про нього. Враховуючи те, що Олександр неодноразово конфліктував з засудженими, котрі брали участь у бойових діях на сході України та мають антиукраїнську позицію, родичі занепокоєні відсутністю достовірної інформації про його місцезнаходження і стан здоров’я.

Як раніше повідомляла Кримська правозахисна група, під час розгляду касаційної скарги про зміну терміну ув’язнення, Костенко, вийшовши на зв’язок під час відео-конференції, заявив суду, що був затриманий та побитий співробітниками ФСБ. Він також сказав, що зараз йому не надають медичної допомоги, у нього усихає рука.

У квітні 2016 року Кірово-Чепецький районний суд Кіровської області Росії відмовив кримчанину в умовно-достроковому звільненні (УДЗ).

19 серпня 2016 року Костенку було також відмовлено у заміні покарання у формі позбавлення волі на більш поблажливе.

За версією слідства, 18 лютого 2014 року під час “масових заворушень” у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу “Беркут”. Активіст також, за твердженням силовиків, без передбаченого законом дозволу незаконно зберігав за місцем проживання нарізний ствол. Костенко не визнав своєї провини. Справа Костенка стала безпрецедентною, тому що його звинувачено в участі у подіях лютого 2014 року, що відбулися навіть не в Криму, а у Києві.

На думку експертів КПГ, процес у цій справі – один з найбільш політизованих процесів проти українських активістів в Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter