У суді над журналістом Семеною звинувачення зачитувало його особисте листування

Дата: 22 Травня 2017
A+ A- Підписатися

У Залізничному районному суді Сімферополя під час засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени звинувачення зачитувало його особисте листування і представляло роздруківки публікацій, що не належать ні до журналістської діяльності Семени, ні до цієї кримінальної справи.

Микола Семена

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини в Криму.

За його словами, прокурор зачитав декілька листів Миколи Семени, імовірно, до Володимира Притули, в яких журналіст розповідав про неформальні “бесіди” у ФСБ, необхідні методи конспірації та інші аспекти діяльності в окупованому Криму.

Окрім того, серед поданих матеріалів оперативно-розшукової діяльності виявилися статті Семени в газету “День” 16 і 17 березня 2014 року – за два і за один день до анексії.

Оскільки листи були українською мовою, адвокат Олександр Попков звернув увагу суду, що нічого з їх оприлюднення не зрозумів і не зможе прокоментувати. Суддя Надія Шкільна “для повноцінного права на захист” на цій підставі відклала проведення засідання до 5 червня. Своє рішення вона мотивувала тим, що на цьому етапі відсутній адвокат Еміль Курбедінов, який, за словами судді, ще й громадянин України, “а значить повинен знати рідну мову своєї країни”.

Аргументи Семени про те, що він хотів би продовжити розгляд, справи суд залишив без уваги.

Нагадаємо, 15 лютого 2017 року 27 правозахисних організацій, об’єднаних у Платформу громадянської солідарності (Civic Solidarity Platform), висловилися в підтримку кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці за сміливість висловлювати власну точку зору.

Навесні 2016 року в Криму провели масові обшуки, зокрема у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Стосовно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.

28 листопада 2016 року Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати в Брюсселі європейську премію в галузі свободи слова ім. Павла Шеремета.

20 січня цього року Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням Кримінально-процесуального кодексу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter