В Україні суд уперше оштрафував за булінг у соцмережах

Бориспільський міськрайонний суд Київської області вперше в Україні виніс вирок за булінг.

Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з інформацією в реєстрі, школярка бориспільської школи виклала інтимні фото однолітки в Instagram, "у результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої". Матір дівчини оштрафували на 850 гривень.

Нагадаємо, за доповнення статті 173 КУпАП поняттям "булінг" 18 грудня проголосували 226 народних депутатів. Цькування неповнолітнього відтепер карається штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, карається штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, скоєний малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідають батьки кривдника, які сплачуватимуть штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Також новий документ передбачає стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850–1700 грн. Проте адміністративну відповідальність учителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: штраф булінг суд
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини