В Україні зафіксовано мало порушень прав журналістів на виборах

Дата: 28 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Демократичність закону дозволяла робити фото- та відеозйомку усім присутнім на дільницях.

Як повідомляє Незалежна медіа-профспілка України, 24, 25 та 26 жовтня працівники Юридичного бюро НМПУ надали 47 консультацій для журналістів (з них 38 консультацій по телефону та 9 персональних консультацій).

Загалом журналісти цікавилися тим, як висвітлювати у новинах порушення у “день тиші”, які права у журналістів під час проведення підрахунку голосів та з’ясовували алгоритм дій у разі виявлення порушення виборчого законодавства.

“Журналісти стали більш відповідальними під час висвітлення виборчого процесу, – розповіла керівник Юридичного бюро Юка Гаврилова. – Адже і під час серії тренінгів, і під час консультацій, які ми надавали у період з вересня по жовтень, найчастіше журналістів цікавили не тільки аспекти роботи у час виборчого процесу, а й відповідальність журналістів та керівників медіа за порушення“.

Щодо фіксації порушень прав журналістів під час виборів Юка Гаврилова зауважила, що безпосередньо до їхньої організації не звертались із заявами про порушення прав журналістів у день виборів, але інші журналістські організації зафіксували невелику кількість таких порушень.

Сергій Штурхецький, член комітету НМПУ, зазначає: “Демократичність закону дозволяла робити фото- та відеозйомку усім присутнім на дільницях. Відтак, потреба маскувати своїх довірених осіб під виглядом “журналістів” у партій відпала. Але активісти громадських організацій, які не отримали статусу спостерігачів, використовували посвідчення журналістів“.

Нагадаємо, що під час виборів зафіксовано випадок використання фальшивих журналістських посвідчень, що трапився на Чернігівщині, де роздавали пусті посвідчення газети “Дитинець”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter